Dieta i odchudzanie

Święta a dieta. Jak wyjść z tego dylematu z głową?

Święta a dieta. Jak wyjść z tego dylematu z głową? Jeżeli liczysz, że w tym artykule znajdziesz przepisy na pierniki z batatów i selerybę (seler zawinięty glonami, który udaje karpia), to czeka Cię ogromny zawód. Nie mam zamiaru Cię również przekonywać, że nie warto zjeść tego kawałka sernika. Ja chcę Ci podpowiedzieć jak zachować zdrowy rozsądek w okresie świątecznym, będąc na diecie.

Święta to piękny i magiczny czas. Związany jest również ze wspólną biesiadą przy stole. Taka biesiada nie rzadko kończy się dodatkowymi kilogramami. Ale czy to oznacza, że powinniśmy ograniczać jedzenie w święta i znaleźć niskokaloryczne zamienniki tradycyjnych potraw?

Niekoniecznie!

Stres wywołany dietą, może skutecznie popsuć magie tego okresu, a musisz pamiętać, że ten wzrost wagi jest tylko chwilowy. Jeżeli po Świętach wrócisz do swoich zdrowych nawyków i aktywności, to waga również wróci na swoje miejsce.

To do czego ja zachęcam, to zachowanie zdrowego rozsądku. Możesz np.:

– Spróbować wszystkiego, ale w mniejszych porcjach

– Do barszczu zamiast 8 uszek, dodać 2

– Zjeść 2 pierogi zamiast 5

– Spróbować ciasta i nie dokładać sobie drugiego i następnego kawałka

– Rybę upiec zamiast usmażyć

– Dodać mniej majonezu/ wymieszać majonez z jogurtem naturalnym

– Zrezygnować z płynnych kalorii (kompot z suszu, alkohol)

– Nałożyć sobie więcej warzyw

– Pójść na spacer

Święta a dieta to dylemat wielu osób. Jednakże, w tym magicznym okresie nie warto zamartwiać się kaloriami. Po prostu zachowaj zdrowy rozsądek a po Świętach wróć do swoich zdrowych nawyków żywieniowych.

Wesołych Świąt!

P.S Po więcej porad, zapraszam Cię na mój profil na FB, a jeżeli chciałabyś po Świętach rozpocząć dietę, to zapraszam do zapoznania się z moimi gotowymi jadłospisami.