Zalety i Wady WordPressa – Czy Powinneś Wybrać CMS WordPress?

WebFalcon Blog > Tworzenie stron internetowych > Zalety i Wady WordPressa – Czy Powinneś Wybrać CMS WordPress?
Advantages and Disadvantages of WordPress

Zalety i Wady WordPress – Czy Powinneś Wybrać WordPress jako CMS?

Istnieje wiele zalet i wad korzystania z WordPress. Poniżej przedstawiamy kilka i mamy nadzieję, że pomogą Ci one w podjęciu decyzji, czy chcesz używać WordPress do budowania swoich stron.

 

 

 

Zalety WordPressa

Wiele stron korzysta z WordPress

Korzystając z tego CMS stajesz się częścią dużej społeczności. 74,6 milionów witryn korzysta z WordPress.

Świetny system zarządzania treścią

Największą zaletą WordPressa jest łatwość nawigacji po stronach i ich zawartości. Ten CMS jest tak skonfigurowany, aby Ci, którzy mają tylko podstawowe umiejętności związane z budową stron internetowych, mogli łatwo zarządzać swoją stroną. Jeśli umiesz posługiwać się komputerem na podstawowym poziomie, z odrobiną chęci nauczysz się obsługi WordPressa. Możesz również dopasowywać ustawienia WordPressa w zależności do Twoich upodobań.

Wtyczki

Z CMS WordPress wtyczki będą Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. W przypadku innych systemów CMS wtyczki bywają trudniejsze do odczytania, zrozumienia i używania na co dzień. Wszystko zależy od Ciebie, jak chcesz ich użyć. Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych wtyczek, które można zainstalować, aby ułatwić sobie tworzenie stron.

SEO

Wtyczki dla WordPress zostały zaprojektowane z myślą o prostocie i dla celów związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Osoby, które dopiero zaczynają tworzenie stron internetowych i mają problemy np. z meta tagami i meta opisami, mogą szybciej nauczyć się podstaw, ponieważ WordPress ułatwia im zrozumienie tych znaczników. WordPress jest także doskonałym nauczycielem, jeśli chodzi o optymalizację SEO. Dzięki wtyczce Yoast SEO optymalizacja stron WordPress stała się bardzo prosta,  przyjemna i co najważniejsze – skuteczna. Dzięki tej wtyczce możemy być pewni, że więcej osób znajdzie nasze treści i będzie mogła czerpać z nich korzyści.

Witryny eCommerce

WordPress jest popularnym narzędziem do budowania witryn Commerce, a w dzisiejszych czasach coraz więcej osób kupuje oraz sprzedaje online. Wtyczka WooCommerce dla stron eCommerce, odegrała ważną rolę w rozpowszechnieniu się WordPressa jako silnika dla tego typu stron. Uumożliwia ona m.in. optymalizację treści sklepów internetowych co kieruje większą liczbę osób na stronę Twojej marki i ułatwia sprzedaż. A oprócz tego, świetnie pomaga użytkownikowi dowiedzieć się, które słowa kluczowe zwiększą sprzedaż, a które nie.

Fora internetowe

Instalując wtyczkę WordPress można łatwo zmienić witrynę WordPress na forum.

Blogerzy

Ilu z was czytających ten post jest blogerami? Choć WordPress stał się platformą do tworzenia wielu typów stron internetowych, nie tylko blogów, jednak to one nadal stanowią większą część stron na tej platformie. Jeśli blogowanie jest Twoim podstawowym sposobem na zarabianie pieniędzy, to musisz dołączyć do WordPressa jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To ci bardzo pomoże dotrzeć do większej liczby odbiorców i rozwinąć Twojego bloga. 

Niska cena

WordPress można bezpłatnie zainstalować na swoim serwerze. Istnieje wiele darmowych motywów i wtyczek, których można użyć. Większość planów hostingowych umożliwia zainstalowanie WordPressa jednym kliknięciem. Aktualizacje Aktualizacje są często wdrażane w systemie WordPress, dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo używania tej platformy.

Wydajność stron

WordPress został napisany w minimalnej ilości kodu PHP, co pozwala na szybkie załadowanie strony.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Większość motywów WordPress jest przyjazna także dla urządzeń mobilnych, dlatego nie ma znaczenia, czy przeglądasz swoją witrynę na telefonie, tablecie czy komputerze stacjonarnym. Twoja strona będzie wyglądała profesjonalnie.

A pomimo tego, w moim poprzednim artykułu pisałem o 5 korzyści niestandardowego motywu WordPress, które są warte twojej uwagi.

Wady WordPressa

Modyfikacja wymaga znajomości PHP

Operacje takie jak usuwanie pola daty wymagają znajomości języka PHP. Dotyczy to większości takich modyfikacji.

Modyfikacja grafiki wymaga znajomości CSS i HTML

Chociaż na stronie głównej dostępnych jest wiele szablonów, większość z nich jest bardzo podobna. Aby stworzyć niepowtarzalny wygląd, musisz znać CSS i HTML.

Wtyczki i wydajność

Prównując z Joomla lub Drupal, WordPress wymaga dużej liczby wtyczek do zainstalowania. Niestety te wtyczki wpływają negatywnie na wydajność skryptu – spowalniają czas ładowania się strony. Kolejny problem powstaje, gdy trzeba wybrać wtyczkę dla określonej funkcjonalności. Spośród wielu tysięcy wtyczek większość z nich ma swoje klony. Oznacza to, że dowolną funkcjonalność można dodać za pomocą kilku różnych wtyczek stworzonych przez różnych autorów. Czasami wybór właściwej wtyczki może zająć trochę czasu.

Możliwe ataki na witrynę

Witryny WordPress są podatne na hacki. Malware może być zainstalowane na Twojej witrynie WordPress.

Podsumowanie analizy zalet i wad WordPress:

Wybór WordPressa dla Twojej witryny to dobra decyzja. My jesteśmy bardzo zadowoleni z tej platformy pomimo jej minusów. Jakie są Twoje doświadczenia w pracy z WordPress? Czy są jakieś plusy lub minusy WordPressa, które Twoim zdaniem powinny zostać dodane do tego artykułu? Zostaw swoją opinię poniżej.