Zdjęcia bez praw autorskich, czyli TOP 6 banków grafik stockowych

WebFalcon Blog > Konserwacja > Zdjęcia bez praw autorskich, czyli TOP 6 banków grafik stockowych
Zdjęcia bez praw autorskich, czyli TOP 6 banków grafik stockowych

Zdjęcia bez praw autorskich, czyli TOP 6 banków grafik stockowych

Potrzebujesz grafiki, która ozdobi Twoją stronę internetową? A może piszesz posta na bloga i chciałbyś przełamać blok tekstu ciekawym zdjęciem? Niezależnie od sytuacji nie musisz bazować na popularnych grafikach, które większości użytkowników już spowszedniały. Nie musisz też nadwyrężać swojego budżetu, aby je zdobyć. Cieszące się coraz większą popularnością banki grafik bez praw autorskich oferują szeroki przekrój przez piękne, oryginalne zdjęcia i grafiki, za które nie zapłacisz ani grosza. W tym artykule prezentujemy 6 z nich, które naszym zdaniem zasługują na miano najlepszych.

  1. Pixabay

Pixabay

Pixabay

Mój osobisty faworyt pośród banków zdjęć bez praw autorskich. Oprócz obrazów znajdziesz tu również ilustracje, grafiki wektorowe, a także filmy wideo! Ich pobranie nie wymaga rejestracji. Każdy z plików możesz ściągnąć w  dogodnej rozdzielczości. Dodatkowo zaawansowane wyszukiwanie pozwoli na znalezienie dokładnie takiej grafiki, jakiej szukasz, z dokładnością do nawet najmniejszych detali.

  1. Unsplash

Unsplash

Unsplash

Dzięki przypisanym do zdjęć tagom w mgnieniu oka znajdziesz ciekawe grafiki. Jeżeli szukasz inspiracji, zakładka Explore natchnie cię świeżą dawką pomysłów. Panel kategorii umożliwi szybki przegląd przez najpopularniejsze z nich. Zdjęcia pobierzesz bez rejestracji. Konto pozwala na zapisanie najlepszych i gromadzenie ich w jednym miejscu.

  1. Kaboompics

Kaboompics

KaboomPics

Kaboompics to polski bank zdjęć bez praw autorskich. Tworzony przez polkę – Karolinę, jest jednym z największych portali tego typu. Setki zdjęć, których jest autorką, pobierzesz w dogodnym rozmiarze. Każda z grafik ma również przypisaną paletę komplementarnych kolorów wraz z ich wartościami HEX. Trzeba przyznać, że Karolina odwaliła kawał dobrej roboty!

  1. Freepik

Freepik

Freepik

Freepik to jedno z lepszych źródeł darmowych grafik. Oprócz grafik wektorowych znajdziesz tu również zdjęcia czy ikony do pobrania. Opcje wyszukiwania umożliwią Ci odnalezienie obrazów o odpowiedniej gamie kolorystycznej, w odpowiednim zorientowaniu: horyzontalnym, wertykalnym, o kwadratowych czy panoramicznych wymiarach.

  1. Negative Space

negativespace

Negative Space

Zdjęcia możesz wyszukiwać zarówno z uwzględnieniem kategorii, tagów, jak i ich kolorystyki. Najnowsze zdjęcia możesz otrzymywać również bezpośrednio na skrzynkę mailową po zapisaniu się do newslettera.

  1. Foodiesfeed

foodiesfeed

Foodiesfeed

Coś dla wyznawców #foodporn. Znajdziesz tu tysiące zdjęć o tematyce żywieniowej.

UWAGA! Nie polecamy przeglądać portalu bez sporej porcji przekąsek pod ręką.

 

A wszystkich fanów najpopularniejszego modela stockowych zdjęć zapraszamy do jego krótkiego wykładu na TEDx!