Jakie są najlepsze wtyczki dla mojej strony?

WebFalcon Blog > Konserwacja > Jakie są najlepsze wtyczki dla mojej strony?
ab

1. Yoast SEO – optymalizacja działań SEO.

Yoast SEO to jedna z najpopularniejszych wtyczek do zadań SEO. Pozwala wprowadzić podstawowe, jak i bardziej zaawansowane ustawienia dotyczące optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania. Jest to jedna z obowiązkowych wtyczek do WordPressa jeśli chcesz aby twoja strona pięła się w górę. O jej skuteczności i zadowoleniu niech świadczy fakt ponad 5 milionów pobrań tego rozszerzenia.

2.P3 – sprawdź raport szybkości strony.

Jak wspomniałem na początku, przeładowanie WordPressa dużą ilością wtyczek może spowolnić witrynę. Mając zainstalowanych kilka wtyczek, warto sprawdzić, czy ich ilość wpływa na szybkość działania strony. Wtyczka pokazuje raport z procentowym wynikiem wpływu wtyczek na szybkość ładowania się strony. Ponadto pokazuje, które wtyczki najbardziej obciążają witrynę, a wszystko przedstawione na przejrzystym wykresie. Jednak ta wtyczka może czasami powodować problemy ale jako, że jest to bardzo przydatne narzędzie po prostu zostawmy ją wyłączoną do momentu kiedy będziemy chcieli sprawdzić szybkość naszej strony.

 

b

 

3. Disqus – system komentarzy.

Disqus jest zewnętrzną usługą, która ułatwia i usprawnia komentowanie wpisów blogowych. Ponad 200 tys. aktywnych instalacji pluginu mówi samo za siebie. Główną zaletą systemu jest posiadanie konta, dzięki czemu możemy komentować wiele stron internetowych podpisanych własnym profilem. Poprzez tę możliwość, komentując artykuły na różnych witrynach, użytkownicy widzą nas podpisanych tak samo. Nie jesteśmy tak anonimowi, jak w domyślnym systemie komentarzy WordPressa. Pozwala to budować własną postać w wirtualnym świecie.

 

c

 

4. CoSchedule – kalendarz usprawniający działania.

CoSchedule to wtyczka umożliwiająca zarządzanie kalendarzem dotyczącym działań content marketingowych oraz wszelkich akcji w social media. Pozwala organizować własną pracę, jak i prace pozostałych członków zespołu zarządzającego stroną. Ułatwia działania przede wszystkim blogerom, którzy potrzebują narzędzia na zarządzanie publikowaną treścią.

 

d

 

5.BackUp WordPress – automatyczne kopie zapasowe.

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy wykonują kopie zapasowe oraz tych, którzy będą je wykonywać. O tym, jak ważna jest utrata danych, wie każdy, kto tego doświadczył. BackUp WordPress pozwala na wykonywanie automatycznych kopii zapasowych według ustalonego harmonogramu. Można więc proces tworzenia kopii zautomatyzować, co zaoszczędza czas. Ponadto wtyczka ta nie jest „zasobożerna”, a tworzone kopie mogą zostać opcjonalnie wysyłane na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

 

e

 

6.Rename WP Login – podstawowe zabezpieczenie.

Użytkownicy posługujący się systemem WordPress na co dzień wiedzą, że aby zalogować się na daną witrynę, należy wpisać na końcu adresu URL /wp-admin. Niestety wiedzą to również osoby chcące złamać zabezpieczenia strony. W celu podstawowego zabezpieczenia strony warto zmienić ten adres na własny, który będziesz znał tylko Ty. Uchroni Cię to przed niechcianymi atakami, dlatego też wypróbuj Rename WP Login. Zresztą, jeśli włamywacz zna adres Twojego domu, to będzie mógł łatwiej się do niego włamać. To samo jest z adresem URL.

 

f

 

7.Wufoo Shortcode Plugin – budowanie ankiet.

Najlepsze wtyczki WordPress do tworzenia ankiet powinny być intuicyjne i łatwe w implementacji na stronie. Korzystając z Wufoo jesteś w stanie stworzyć ankietę z pytaniami dla odbiorców strony, np. w celu poznania grupy docelowej. Stosując shortcode można umieścić stworzoną wcześniej ankietę na dowolnej podstronie.

g