Jakie czynniki off site wpływają na pozycjonowanie?

WebFalcon Blog > Branding > Jakie czynniki off site wpływają na pozycjonowanie?

Linkowanie zewnętrzne

Znaczenie ma zarówno ilość, jak i jakość linków. Im bardziej wartościowy link, tym lepiej dla pozycjonowania. Linki zewnętrzne powinny być naturalne i prowadzić zarówno do głównego adresu domeny, jak i poszczególnych podstron. Wartość linków można sprawdzić używając np. narzędzia Ahrefs.

 

 

Profil linków 

Prawidłowy profil linków powinien zawierać odpowiednią liczbę linków dofollow, jak i nofollow. Nie bez znaczenia jest także rozłożenie linków czystych i tych nałożonych na anchor.

Autorytet i wiek domeny

Im starsza domena tym lepiej. Badania wykazały, że ponad 60% witryn w TOP10 Google mają więcej niż 3 lata. Więc niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i na prawdę mocno pracować na swoją pozycję w Internecie.

Historia domeny

Przed przejęciem domeny lepiej sprawdzić jaką ona miała historię. Google zapisuje wszystkie adresy podstron jakie kiedykolwiek istniały.  Stare adresy URL zmienione na skutek zmiany szablonu strony należy przekierować na nowe odpowiedniki albo wyświetlić na nich stronę 404 z takim kodem odpowiedzi HTTP. Jest to ważne nawet dla adresów używanych kilkanaście lat temu.