Jak znaleźć dobrych programistów i czym się kierować wybierając?

WebFalcon Blog > Tworzenie stron internetowych > Jak znaleźć dobrych programistów i czym się kierować wybierając?
programmers

Jak znaleźć dobrych programistów i czym się kierować wybierając?

Zastanawiasz się jak znaleźć dobrych programistów? Jeśli nie możesz znaleźć dobrego programisty, zadaj sobie pytanie: czy jestem złym klientem, czy też szukam w niewłaściwym miejscu? Ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

A już jeśli tutaj jesteś, prawdopodobnie chcesz zbudować coś w internecie. Może masz świetny pomysł na aplikację i potrzebujesz kogoś, kto ją zbuduje. Może odpowiadasz za rozbudowę istniejącej platformy dla firmy, w której pracujesz. Bez względu na to, co budujesz, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie:

Gdzie są wszyscy dobrzy twórcy stron internetowych?

Po wieloletniej pracy z różnymi programistami na różnych poziomach, nauczyliśmy się, że znalezienie doskonałego programisty może być udane lub nie. Bez jakichś wskazówek czy wiedzy, prawdopodobnie skończy się na tym, że znajdziesz kiepskiego programistę. Nasze doświadczenie doprowadziło nas do przekonania, że ​​stosunek dobrych programistów do kiepskich to 1:100.

 

 

 

Nie daj się nabrać

Dlaczego tak trudno jest znaleźć dobrego programistę? Po pierwsze, jest rok 2020 – Ty i wszyscy inni na świecie potrzebujecie fajnej aplikacji internetowej. Tworzenie stron internetowych to ogromny biznes. Ponieważ tworzenie stron internetowych jest w swej istocie dyscypliną techniczną, osobom nietechnicznym łatwo jest całkowicie zagubić się w chwastach. Istnieje wiele sposobów oszukania niczego nie podejrzewających klientów, a przeciętni programiści oszukują także i siebie będąc w przekonaniu, że wiedzą, co robią.

Oprócz tego, że dobry programista jest wiarygodny i potrafi pisać dobry kod, musi również być w stanie dobrze komunikować się z klientami, rozumieć ich potrzeby, wyjaśniać różne opcje, szybko dostosowywać się do problemów i robić to wszystko w ramach wcześniej ustalonego budżetu i przedziału czasowego. Mogą to być trudne kryteria do spełnienia.

Jak znaleźć dobrych programistów – Co robisz źle?

Na rynku pracy jest coraz więcej programistów, cały czas szkoleni są nowi. Więc dlaczego tak trudno znaleźć dobrych programistów? Są dwa główne powody, dla których najprawdopodobniej tak się dzieje: jesteś złym klientem albo szukasz w niewłaściwym miejscu.

Przyjrzyjmy się bliżej tym powodom:

1) Jesteś złym klientem. Dlaczego?

Najlepsi programiści mieli już wystarczająco dużo nieodpowiednich klientów i wiedzą, na co zwracać uwagę. Jeśli widzą którąś z tych czerwonych flag, bardzo rzadko angażują się w projekt:

Jesteś tani

Wyjaśnijmy to na początku. Dobrzy programiści nie są tani. Tani programiści nie są dobrzy.

Tak, są wyjątki, ale jeśli ich szukasz, równie dobrze możesz grać na loterii. Dobrzy programiści są bardzo trudni do znalezienia. “Nieważne”, możesz powiedzieć. “Nie potrzebuję, aby mój programista był doskonały.” Ale potrzebujesz aby Twój produkt był doskonały. A słabo zbudowany program jest często mniej niż bezwartościowy.

Nie wiesz, czego chcesz i co chcesz stworzyć

Jeśli to choć trochę Cię opisuje, naprawdę dobrzy programiści będą Cię unikać. Budowa strony internetowej to wysiłek zespołu. Programista może zrobić dla Ciebie wiele wspaniałych rzeczy, ale Twoim obowiązkiem jest przekazać wizję i kierunek projektu zespołowi.

Projekty pozbawione odpowiednich wytycznych rozpadają się na kawałki z wielu powodów. Często prowadzi to do sporów i opóźnień w dostarczeniu dzieła lub nawet utraty płatności.

Twoim zadaniem jest posprzątać bałagan zrobiony przez kogoś innego

To doskonały przykład na to, jak zatrudnienie złego programisty może dać Ci się we znaki. Większość dobrych programistów, chce budować nowe rzeczy i nie są zainteresowani rozplątywaniem skomplikowanych węzłów kodu stworzonych przez niedoświadczonych programistów. Jeśli zadanie polega na naprawieniu uszkodzonej bazy kodu, która została zbudowana przez kogoś innego, trudno będzie znaleźć wykwalifikowanych entuzjastów.

 

2) Szukasz w niewłaściwym miejscu

Załóżmy, że jesteś idealnym klientem i każdy programista miałby szczęście pracować z Tobą, ale nadal masz problemy ze znalezieniem takiego, który pasowałby Tobie. Jeśli myślisz, że idealny programista dla Twojego projektu jest odległym marzeniem, fantazją – nie rozpaczaj. Prawdopodobnie szukasz tylko w niewłaściwym miejscu.

Szukasz tylko lokalnie

Ograniczenie poszukiwań do najbliższego otoczenia jest błędem, który obecnie jest mniej powszechny. Choć nadal ważne jest, aby najpierw szukać w swoim najbliższym otoczeniu.

Nowoczesna technologia ułatwia spotkanie z ludźmi, nawet jeśli znajdują się po drugiej stronie planety. W wyjątkowych czasach zdalnej pracy w trybie online zarówno klient, jak i programista muszą podjąć poważne ryzyko pracy z kimś, z kim fizycznie nie mogą się spotkać. Jednak istnieje wiele mechanizmów, które pozwalają uchronić się przed oszustami. Zwróć uwagę na portal zleceń, jak na przykład oferia czy useme gdzie zmożesz znaleźć wykonawcę według swoich potrzeb.

Nawet jeśli mieszkasz w w wielkim mieście, samo skupienie się na szukaniu programistów lokalnie, natychmiast eliminuje ponad 99% globalnej populacji.

Podsumowanie

Znalezienie dobrego programisty WWW

…nie jest szukaniem igły w stogu siana. Musisz jedynie wiedzieć czego chcesz i być w stanie za to zapłacić. Kiedy już będziesz pewny, że chcesz znaleźć dobrego programistę, jest to tylko kwestia szukania w odpowiednim miejscu, a nie ma lepszego miejsca niż internetowa społeczność sprawdzonych, profesjonalnych, zdalnych programistów.

 

Web Falcon to jest zespół profesjonalistów w tworzeniu pięknych responsywnych stron internetowych, sklepów, aplikacji oraz platform. Budujemy aplikacje generujące przychody, z wykorzystaniem najnowszych technologii internetowych i mobilnych. Nasze podejście różni się od większości, ponieważ, poświęcamy czas na poznanie Twojego biznesu, przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru dotyczącego technologii. Jesteśmy pasjonatami, pragniemy nowej wiedzy, dlatego wykorzystujemy wszystkie najnowsze technologie do stworzenia Twojego produktu. Zobacz nasze portfolio i poznaj ofertę Web Falcon.