Jak ulepszyć moją stronę?

WebFalcon Blog > E-commerce > Jak ulepszyć moją stronę?
aaa

Czy twoja strona jest spójna?

Zastanów się. Czy twoja strona zawiera spójne treści czy jest dziwnym tworem gdzie na jednym kawałku strony poczytasz o słodkich zwierzaczkach, a gdy zjedziesz na dół dowiesz się już jak je przygotować na ogniu? Może dla kogoś będzie to ciekawe ale jednak większość będzie szukała informacji albo o zwierzaczkach albo jak je przygotować. Dlatego musimy mieć pomysł na stronę i starać się prowadzić ją ze spójnością.

 

aa

 

Czy moja nawigacja jest prosta i intuicyjna?

Popatrz na nawigację, czy będą pierwszy raz tutaj odnalazłbyś się w niej? Jeśli tak to dobrze ale jeśli nie to zaraz wyjaśnię ci co prawdopodobnie musisz zmienić. Nawigacje oraz stopki stron nie powinny być czymś ambitnie przekombinowanym, mają być to szybkie treści do których każdy szybko będzie mieć dostęp. Niektóre strony bardzo szybko tracą odwiedzających tylko dlatego, że mają trudne dostępne menu albo stopkę.

Popatrz na swoje grafiki!

Twoja strona ładuje się za wolno? Może to być spowodowane właśnie przez grafiki. Używaj rozszerzeń typu JPG PNG albo SVG-ten jest najlepszy dla stron responsywnych. Zastanów się także czy wszystkie grafiki są potrzebne i czy przyciągają, a nie odstraszają potencjalnych klientów.

Czy twój tekst jest czytelny?

Popraw fonty i ich wielkość do lepszego czytania treści. Zastanów się także nad akapitami, które ładnie dzielą treści na takie mini działy, które po prostu szybciej i milej się czyta. Przyjęło się, że najlespsze fonty dla stron  internetowych to fonty bezszeryfowe czyli fonty bez żadnych dodatkowych zakończeń/ozdób