Ciekawostki o Google

Facts on Google

1.Narzędzia Google

Przechwytywanie

Dzięki Google mamy możliwość bezpośrednio rzucić, np. kostką lub monetą. Mamy też inne opcje jak selektor wyborów, spinner, metronom, kalkulator czy medytacja.

Aby móc skorzystać z takich dóbr wystarczy tylko wpisać w pole wyszukiwania dosłownie z czego chcemy skorzystać, np. „metronom” i pokaże nam się metronom

2.Gry i zabawy Google

Przechwytywanie

Google daje nam również odprężyć się w pracy dzięki zabawom i grom których nie trzeba nawet pobierać! Do wyboru mamy, np. sapera, kółko i krzyżyk, PacMan.

Świetną metodę na zbicie czasu dostajemy po wpisaniu dowolnej nazwy gry lub zabawy. Oczywiście z listy którą dostarcza nam Google.

3.Konwertowanie

Przechwytywanie

Google świetnie przewiduje potrzeby użytkownika i do tego celu stworzył opcję szybkiego konwertowania liczb, miar i walut. Wystarczy że wpiszemy  jakieś dane, np. 30 USD to wyświetli nam się ile to jest polskich złotówek.

Konwertowanie miar wygląda podobnie ale po prostu wpisujemy co na co chcemy zamienić, np. „Ile metrów kwadratowych to 1km kwadratowy”

4.Szybki kalkulator

Przechwytywanie

Zamiast szukać kalkulatora w systemie lub wpisywać frazę „kalkulator” po prostu wpisz działanie matematyczne uwzględniając dobre znaki które interpretuje wyszukiwarka i zaraz po kliknięciu Enter dostaniesz wynik

5.Odgłosy zwierząt

Przechwytywanie

Wpisując frazę „animal sounds” dostaniemy opcję wyboru zwierzęcia, którego chcemy odgłos usłyszeć. Ciekawa, zabawna i szybka opcja.