7 ciekawostek o WordPress

WebFalcon Blog > E-commerce > 7 ciekawostek o WordPress

1.WordPress został przetłumaczony w całości na 50 języków

Kompletnych tłumaczeń jest około 50. Kilkadziesiąt języków jest gotowych w ponad 80%, a w dalszym tworzeniu jest ich więcej niż 100.

 

 

2.W repozytorium WordPressa znajduje się ponad 21200 aktywnych wtyczek i ponad 3050 aktywnych motywów

Aktywne wtyczki i motywy to te, które były aktualizowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Biorąc pod uwagę to kryterium, w oficjalnym repozytorium WordPressa znajdziemy ponad 21200 aktywnych wtyczek i ponad 3050 aktywnych motywów. Liczby te codziennie się zmieniają  raczej w górę, niż w dół.

3.WordPress sam poprawia swoją nazwę we wpisach

Twórcy WordPressa są bardzo uczuleni na punkcie poprawnego zapisywania nazwy tego CMSa  litera „P” ma być wielka i koniec. Aby nazwa zawsze była zapisywana poprawnie powstała funkcja:  capital_P_dangit . Koryguje nazewnictwo w tytułach wpisów i ich treści oraz w treści komentarzy jeśli wpiszesz „WordPress” zmieni to na „WordPress”

4. WordPress obniża jakość generowanych plików JPG (miniaturki)

Miniaturki obrazów w WordPress w formacie JPEG są generowane ze współczynnikiem kompresji równej 90 co przekłada się na stratę jakości co do oryginału.

5.Najpopularniejsza wtyczka dla WordPressa została pobrana ponad 19 milionów razy

Mowa o rozszerzeniu All in One SEO Pack, która była jednym z pierwszych tego typu narzędzi. Jak sama nazwa wskazuje jest to wtyczka pomagająca w konfiguracji SEO.  Ogólnie w czołówce są wtyczki, które są już bardzo długo na rynku.

6. W pliku wp-config.php możemy ustawić bardzo dużo ciekawych opcji

W sekcji ustawienia w panelu administracyjnym WordPressa znajdziemy niewiele ustawień w przeciwieństwie do tego co oferuje konkurencja. Jest to specjalne działanie aby przeciętni użytkownicy nie musieli przekopywać się przez multum niepotrzebnych dla nich ustawień. Dlatego dla bardziej wymagających użytkowników przygotowany jest plik konfiguracyjny wp-config.php.  Tutaj możesz sprawdzić dokumentację.

7. Pierwszą wersję najbardziej znanego CMS wypuszczono 27 maja 2003 roku.

WordPress jest więc starszy niż Facebook i Twitter.