5 Korzyści Niestandardowego Motywu WordPress Które Musisz Rozważyć

WebFalcon Blog > Tworzenie stron internetowych > 5 Korzyści Niestandardowego Motywu WordPress Które Musisz Rozważyć
Custom WordPress Theme

5 Korzyści Niestandardowego Motywu WordPress Które Musisz Rozważyć

Jakie są niestandardowe motywy do wykorzystania WordPress? W tym artykułu rozpatrzymy każdy z nich!

Kiedy planujesz budowę strony Twojej firmy lub organizacji, prawdopodobnie zadajesz sobie wiele pytań. Jednak podstawowym i jednym z najczęściej pojawiających się jest to:

  • Czy budujemy stronę samodzielnie za pomocą istniejącego szablonu?
  • Czy może wynajmujemy firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych?
  • A co do stworzenia niestandardowego motywu WordPress dostosowanego do naszej organizacji?

Chociaż istnieją zalety i wady obu rozwiązań, w tym artykule chciałabym omówić korzyści wynikające z niestandardowego stworzenia motywu WordPress.

 

 

 

Korzyść 1: Niestandardowe motywy WordPress są szybsze

Przynajmniej powinny być. Jeśli zlecisz firmie programującej w WordPress aby stworzyła dla Ciebie niestandardowy motyw WordPress, unikasz wszystkich niepotrzebnych komponentów i zbędnego kodu, który zawarty jest w gotowych szablonach.

Dlaczego gotowe szablony nie są wydajne? Cóż, aby firmy zajmujące się tworzeniem motywów mogły odnieść sukces, muszą stworzyć motywy, które będą kupowane w dużej ilości. W przeciwnym razie nie będą zarabiać. Oznacza to, że szablony takie zapewniają dostęp do wszystkich funkcji, których mogą chcieć ich użytkownicy, co zwiększa obciążenie witryny i ostatecznie spowalnia ją.

W przeciwieństwie do gotowego szablonu, zatrudniając firmę budującą strony internetowe w WordPress do stworzenia niestandardowego motywu, otrzymasz motyw, który będzie zawierał tylko potrzebne Ci funkcje. Mniej kodu i brak niepotrzebnych komponentów oznacza ogólnie szybszą witrynę. Biorąc pod uwagę, że Google nagradza szybsze strony internetowe podnosząc ich pozycję w wynikach wyszukiwania, jest to bardzo ważne.

Korzyść 2: Niestandardowe projekty motywów WordPress nie są szablonowe

Niestandardowy projekty motywu WordPress to główny sposób na wyróżnienie się Twojej firmy i budowanie atrakcyjnej wartości. Faktem jest, że projektowanie jest nadal ważne. Wyzwaniem, które wiąże się z zakupem wysokiej jakości motywu Premium, jest to, że bardzo trudno jest „uciec od” oryginalnego projektu. Kupiłeś gotowy projekt, który trudno będzie przeprojektować. Piękny, gotowy motyw ma sposób na dławienie kreatywności.

Zamiast zadawać sobie pytanie “Jak powinna wyglądać nasza strona?”, zakupiony motyw będzie wymagał pytania “Co jest możliwe do wykonania z naszym motywem?”. Solidna firma tworząca strony WP nie ma ograniczeń jakie posiadają gotowe motywy, po prostu buduje to, co chcesz.

WordPress nie powinien ograniczać estetyki Twojej witryny. Jeśli tak jest, to robisz coś nie tak. Zatrudniając profesjonalną firmę programistów i projektantów WordPress, będziesz mieć bardzo niewiele lub brak ograniczeń.

Korzyść 3: Skala – Niestandardowy projekt jest bardziej skalowalny

Korzyść skali jest nieco związany z korzyścią dotyczącą prędkości motywu. Ponieważ zakupione szablony motywów WordPress są przeznaczone dla dużej ilości użytkowników, rozmiar kodu również przeszkadza w skalowaniu witryny – późniejszym jej rozbudowywaniu, zwiększaniu jego skali.

Przykładowo, jeśli istnieje kilka stron ustawień WordPress, skrótów i pól niestandardowych, które pochodzą z motywu Premium, ale nie używasz ich, to elementy te dodają tylko ciężkości stronie i powodują nieład. Jeśli Twoja witryna ma niestandardowe lub złożone wymagania, będziesz musiał dodać więcej ustawień, skrótów i dodatkowych pól na domiar tego wszystkiego. Niepotrzebny kod i zbędne funkcje motywu są wrogami skalowalności.

Z drugiej strony, niestandardowy motyw WordPress będzie się skalował lepiej, ponieważ będziesz mieć tylko te funkcje, których potrzebujesz. Dodatkowo, Twój programista WordPress może tworzyć niestandardowe interfejsy dla Twoich treści, takie jak profile pracowników, studia przypadku i specyficzne strony z usługami. Jeśli strona WordPress jest łatwiejsza w zarządzaniu, z natury będzie lepiej skalowalna.

Dodatkowe uwagi dotyczące skalowalności:

  • Więcej wtyczek: zakupione motywy mogą wymagać większej ilości wtyczek z dodatkowymi niepotrzebnymi funkcjami.
  • Mniej funkcji: o dziwo, chociaż motywy Premium są zbudowane z szerokiej gamy funkcji, może się okazać, że Twojemu motywowi Premium w rzeczywistości brakuje kilku funkcji których potrzebujesz.
  • Ograniczone wsparcie motywu: więcej informacji na ten temat poniżej, ale jeśli zakupiony motyw nie zapewnia dobrego wsparcia, może to być ogromną przeszkodą w skalowaniu.

Korzyść 4: Koncentracja – Praca z firmą programującą strony WordPress sprawi, że będziesz skoncentrowany na ważnych sprawach

Mam ważne pytanie dla Ciebie: czy naprawdę chcesz zawracać sobie głowę tworząc i dostosowując własną witrynę WordPress?

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z firmą tworzącą strony WordPress, otrzymasz coś z powrotem: Twoje skupienie i czas. Rozważ tę listę niepożądanych bólów głowy, które mogą się pojawić podczas prób utworzenia własnej witryny WordPress:

  • Frustracja związana z tworzeniem układu strony: układ strony może być trudny do utworzenia. Jeśli tworzysz własną witrynę WordPress, musisz: 1) skrupulatnie przebrnąć przez frustrację lub co bardziej prawdopodobne, 2) zadowolić się układem i projektem, z którego nie jesteś do końca dumny.
  • Błędy WordPress lub PHP: błędy PHP i WordPress są nieuniknione. Pamiętaj, że nawet profesjonalnym programistom WordPress może zająć kilka godzin rozwiązanie niektórych rodzajów problemów i błędów. Czy na pewno chcesz przez to przechodzić? Czy nie ma lepszego sposobu aby wykorzystać Twój czas?
  • Twoja strona internetowa psuje się: Jakie będą prawdziwe koszty, kiedy Twoja strona internetowa przestanie działać lub będzie działać niepoprawnie? Czy jest to dla Ciebie warte ryzyka? Zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się opracowywaniem motywów WordPress na umowę może pomóc Ci uniknąć katastrofy i utrzymać Twoją stronę przy życiu.
  • Rozproszenie uwagi: Nie robisz postępu w niczym innym, ponieważ niestety, budowa Twojej strony przejęła Twoją pracę i Twoje życie. Co jeszcze mógłbyś zrobić, jeśli koncentrowałbyś się nie na swojej witrynie, ale na tym, co robisz dobrze?

Konkluzja: masz większą rybę do usmażenia. Mentor powiedział mi kiedyś, skoncentruj się na tym, co robisz najlepiej i zapłać ludziom za to, czego nie potrafisz zrobić.

Korzyść 5: Wsparcie – Firma Programująca w WordPress może sobie pozwolić na lepsze wsparcie

Kto będzie Ci lepiej służyć? Firma zajmująca się opracowywaniem motywów WordPress, za który zapłaciłeś 50 dolarów, czy profesjonalna firma programistyczna, która jest partnerem dla Twojej firmy? Kto zareaguje szybciej? Firma tworząca motywy Premium, która ma tysiące klientów, czy profesjonalni programiści WordPress?

Nie mówię, że wszystkie firmy IT są godne zaufania. Powinieneś przeprowadzić swoje badania zanim kogoś zatrudnisz, wykonywać telefony aby wybrać dobrą firmę. Po znalezieniu zwycięskiej firmy wsparcie będzie zdecydowanie lepsze. Jeśli chodzi o wsparcie, nie ma możliwości aby firma produkująca motywy Premium mogła konkurować ze firmą tworzącą niestandardowe motywy. Jaką zachętę miałbyś do obsługi klienta, który zapłacił ci 50$ dwa lata temu?

Podsumowanie

Oto i one. Moich 5 najważniejszych korzyści z wyboru niestandardowego motywu WordPress i zatrudnienia firmy do jego zaprojektowania. Prędkość, atrakcyjność, skalowalność, skupienie na innych aspektach Twojej pracy i wsparcie. Na koniec musisz zadać sobie pytanie: “Jakie są ukryte koszty stworzenia naszej witryny samodzielnie?”. Jeśli motyw Premium jest Twoją jedyną opcją, to świetnie. Jeśli jednak Twoja firma ma budżet, warto poważnie rozważyć niestandardowy motyw WordPress.